Cocktail

Více o Bangkoku

Bangkok se svými osmi miliony obyvatel je jedno z největších měst planety. Bangkok leží rozložený na obou březích řeky Chao Phraya jen pár kilometrů od jejího ústí do Siamského zálivu.

Ač se to nezdá, Bangkok vznikl poměrně nedávno. Základy města byly položeny až v roce 1782, u příležitosti korunovace krále Rámy I. Bangkok tehdy vznikl na území vesničky s názvem Bang Makok. Z jejího názvu, který v překladu znamená „Místo, kde rostou olivově zbarvené švestky“, se pak vyvinul název Bangkok.

Starý Bangkok versus nový Bangkok

Bangkok je možné rozdělit na dvě části – na Bangkok nový a Bangkok starý. Zatímco nový Bangkok z velké části tvoří moderní mrakodrapy a nové budovy ze skla a oceli, ten starý je plný chrámů, takzvaných watů. Za návštěvu rozhodně stojí Wat Traimit, chrám Zlatého Buddhy, nebo královský palác, Grand Palace – o obou dvou najdete více informací v sekci Bangkok – kam vyrazit.

Cílem některých turistů, kteří navštíví Bangkok, je potom i zábavní distrikt Patpong. Dříve centrum „erotického průmyslu“ Bangkoku se v posledních letech proměnilo ve čtvrť, kam vyrážejí turisté z celého světa za zábavou – do nočních barů, do zábavních podniků, na diskotéky nebo masážních salonů.

Ve čtvrti Patpong potom funguje i slavný noční trh, kde pořídíte všechno od laskominy k jídlu, po suvenýry pro celou rodinu.

Bangkok – střet tradice s modernou

V Bangkoku se střetává tradice s modernou, dávná architektura s tou nejmodernější a také různé pohledy na svět. Zatímco turista ze západu je ze všeobjímajícího chaosu v šoku, místní se nechávají proudem města jen klidně nést. Na to, abyste si zvykli na rytmus tohoto velkoměsta, prý stačí jen pár dní.

Více o Bangkoku a jeho pamětihodnostech najdete na stránce Bangkok – další informace. A pokud vás zajímá, jak je to s extrémně dlouhým oficiálním názvem města, pak se koukněte do sekce Zajímavosti.

Poznejte Thajsko více

další oblasti Thajska »

Partneři

Logo ESO travel

Plánujete zájezd do Thajska? Na těchto stránkách pro Vás cestovní kancelář ESO travel sesbírala ty nejdůležitější informace o této kouzelné zemi.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@thajsko-bangkok.cz