Cocktail

Kam vyrazit v Bangkoku

Bangkok nemůže soupeřit s dalšími thajskými lokalitami, co se týká krásy pláží a průzračnosti moře. V jeho okolí je klasických plážových resortů jen naprosté minimum, získá si ale ty, kteří propadli historii. Krásné chrámy, zdobené paláce, křivolaké uličky.

Pro ty, co jsou zaměření více prakticky, se potom nabízí noční trhy a obchodní centra, která tu jsou.

Bangkok – chrám Wat Traimit

Za chrámem Wat Traimit, jehož český název je chrám Zlatého Buddhy, musíte vyrazit do čínské čtvrti Bangkoku. Srdcem chrámu je 5500 kilogramů těžká socha sedícího Buddhy z ryzího zlata. Její vznik se datuje do 13. století, nicméně mniši ji tehdy ukryli pod silnou vrstvu sádry, takže o její existenci téměř nikdo nevěděl.

Na denní světlo se tento zlatý kolos vyloupl až v roce 1955. Dělníci tehdy při manipulaci sochu poškodili a poté ji nechali jako bezcenný kus přes noc na dešti. Ten ale vrstvu sádry smyl – a odhalil zlato pod ní. Dnes se zlatému Buddhovi chodí klanět turisté z celého světa a hodnota sochy se odhaduje na v přepočtu čtvrt miliardy korun – pokud tedy mluvíme pouze o hodnotě materiálu.

Bangkok – Grand Palace

Královský palác, neboli Grand Palace, začal vznikat už v roce 1782, dodnes se ale pokračuje s jeho rozšiřováním. Srdce areálu je ohraničeno asi dva kilometry dlouhou obrannou zdí a součástí je i chrám Smaragdového Buddhy – Wat Phra Kaew. Jen se nenechte zmást – socha Buddhy, která tady je, není smaragdová, ale vytvořená z jaderitu.

Ayuthaya

Bangkok je hlavním městem od roku 1782, předtím byla sídlem Siamské říše Ayuthaya ležící asi 85 kilometrů od Bangkoku. Hlavním městem říše se stala v roce 1350 a vládlo z ní celke třiatřicet thajských králů. V době největšího rozkvětu prý Ayuthaya měla až jeden milion obyvatel a byla jedním z největších měst planety. Dnes je možné tady navštívit zbytky starověkých chrámů.

Z Bangkoku za Zlatým trojúhelníkem

Zlatý trojúhelník neboli Golden Triangle. Oblast mezi řekami Ruak a Mae Khong na hranicích Thajska, Laosu a Myanmaru. Jinak také světové centrum pěstování máku setého a následné produkce opia a heroinu. Dříve to byla divoká a nebezpečná oblast, dnes je ale zkrocená turismem a najdete tady dokonce i opiové muzeum.

Informace o dalších místech i jinde v Thajsku najdete na stránce Thajsko – poznejte okolí, k perličkám a kuriozitám se dostanete, pokud rozkliknete sekci Zajímavosti.

Poznejte Thajsko více

další oblasti Thajska »

Partneři

Logo ESO travel

Plánujete zájezd do Thajska? Na těchto stránkách pro Vás cestovní kancelář ESO travel sesbírala ty nejdůležitější informace o této kouzelné zemi.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@thajsko-bangkok.cz