Cocktail

Zajímavosti o Bangkoku

Oficiální a celý název města Bangkok by se vám na pohlednici zřejmě nevešel. Je totiž neuvěřitelně dlouhý. Zajímat by vás mohly i informace o (ne)existujícím mostě přes řeku Kwai nebo o nejdelším mostě Thajska. Tomu všemu věnujeme následující řádky.

Oficiální název Bangkoku

Název Bangkok vznikl ze slovního spojení Bang Makok, což v překladu znamená „místo, kde rostou olivově zbarvené švestky“. Občas se můžete setkat i s označením „Město Andělů“. V originále tento název zní Krung Thep a je zkráceninou oficiálního názvu města.

Ten se ale nepoužívá. Proč? To posuďte sami: Krungthep mahanakhon amon rattanakosin mahintara ayuthaya mahadilok popnopparat ratchathani burirom udomratchaniwet mahasathan amonpiman avatansathit sakkathattiya visnukamprasit. Nudíte se? Tak si zkuste spočítat třeba písmenka…

Jeden z nejdelších mostů světa

Nejdelším mostům světa dominuje Čína. Do desítky těch nej se nicméně procpal i jeden thajský. Bangnanská magistrála se sice se 165 kilometrů dlouhým nejdelším mostem světa rovnat nemůže, ale i tak je její délka úctyhodná. Jde o most vystavěný nad už existující dálnicí, jehož hlavním úkolem je zvýšit její dosavadní kapacitu.

(Ne)existující most přes řeku Kwai

I další perlička se týká mostu. Tentokrát slavného mostu přes řeku Kwai. Pokud jste viděli film, nebo četli stejnojmennou knížku, pak by vás asi zajímalo, jestli je hlavní zápletka pravdivá. Zklameme vás – není. Most v provincii Kanchanaburi dodnes stojí, nic a nikdo ho na konci války nezničil.

Jeho historie je nicméně velmi zajímavá. Byl totiž součástí takzvané „železnice“ smrti, která spojovala Thajsko s Barnou a při jejíž výstavbě zahynuli deseti tisíce vězňů a válečných zajatců.

Chcete poznat i další zajímavá místa? Pak se podívejte na stránky Bangkok – kam vyrazit a Bangkok – poznejte okolí. Zatímco ta první se věnuje památkám čistě jen v Bangkoku, na druhé najdete tipy na destinace a výlety v celém Thajsku.

Poznejte Thajsko více

další oblasti Thajska »

Partneři

Logo ESO travel

Plánujete zájezd do Thajska? Na těchto stránkách pro Vás cestovní kancelář ESO travel sesbírala ty nejdůležitější informace o této kouzelné zemi.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@thajsko-bangkok.cz