Cocktail

Thajsko, Bangkok

Popisem toho, co všechno se dá prožít v Bangkoku, by se daly strávit hodiny a hodiny. Není ale nad to, když si to všechno prožije člověk na vlastní kůži. Pár informací dalších praktických informací o Bangkoku nicméně nejspíš nebude na škodu.

  • Pokud chcete mít na prohlídku Bangkoku krásné počasí, pak se jeho návštěvě vyhněte v období od května do října. To je tady totiž období dešťů. Bangkok totiž leží v monzunové oblasti.
  • Soška smaragdového Buddhy ve stejnojmenném chrámu je patronem města a zároveň nejposvátnější sochou celého Thajska – a to i přesto, že je veliká jen něco málo přes půl metru a není ze smaragdů, ale z jaderitu.
  • Dalším tipem na výlet je letní královská rezidence Bang Pa-in obklopená zahradami s krásnými pavilony. Leží na břehu řeky Chao Phraya, je inspirována čínským stylem a nejoblíbenější stavbou je pavilon na umělém ostrově uprostřed rybníka.
  • V Bangkoku je i hadí farma, která dodává hadí séra do nemocnic v Bangkoku a v jeho okolí. Každý den dopoledne je navíc možné zúčastnit se odsávání jedu z hadích zubů – což je událost turistům běžně přístupná.
  • Chrám Lingam shrine je asi nejkurioznější místo Bangkoku. Místo oltáře je tady asi tři metry vysoký mužský falus, ke kterému se chodí modlit ženy, aby otěhotněly.

Potřebujete o Bangkoku více informací? Pak se podívejte na stránku Více o Bangkoku. To nejzajímavější a nejkurioznější jsme potom sesbírali do sekce Zajímavosti.

Poznejte Thajsko více

další oblasti Thajska »

Partneři

Logo ESO travel

Plánujete zájezd do Thajska? Na těchto stránkách pro Vás cestovní kancelář ESO travel sesbírala ty nejdůležitější informace o této kouzelné zemi.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@thajsko-bangkok.cz